MOJE WARTOŚCI

 
Wiem, że obdarzając miłością bezwarunkową i szacunkiem wszystko co jest i jakie jest... kroczymy drogą do wewnętrznego szczęścia. Natomiast poprzez nieakceptację tego co w nas i wokół nas, doprowadzamy do dezintegracji, a tym samym dysharmonii w funkcjonowaniu. Oddalamy się od prawdziwego ja, oddalamy się od siebie. A tracąc własną tożsamość stajemy się sfrustrowani i nieszczęśliwi. Dlatego głęboko wierzę w BEZWARUNKOWĄ MIŁOŚĆ ponad TRADYCYJNĄ MORALNOŚĆ. Miłość ponad podziałami, miłość bez powodu, miłość bez stawiania warunków sobie i innym... to właśnie ona pozwala na doświadczenie szczęścia.

W moim życiu osobistym, często spotykam trudności, które na pierwszy rzut oka wyglądają na nie do przejścia. Jak każdy inny człowiek doświadczam przykrości, odrzucenia, lęku i rozczarowań. Zdarza się również, że doświadczam krzywdy. Czasem nawet bardzo długo muszą te trudne rzeczy być obecne w moim życiu - zanim odważę się na spojrzenie z miłością - na to od czego najchętniej odwracam wzrok. Brzmi niedorzecznie? Może i tak, ale działa!

Mam na kilkaset dowodów przemian ludzi z którymi pracuje. Natomiast moim największym dowodem jest moje własne życie. Skoro w moim przypadku to działa to, czemu nie w Twoim?